Životopisy

lenka

MVDr. Lenka Kosánová (roz. Čejková)

 

Veterinární lékařka pro psy, kočky se zájmem o medicínu drobných savců..

Rodilá Plzeňačka, která zde úspěšně vystudovala základní školu a všeobecné gymnázium. Po 7 letech úspěšně ukončila obor veterinárního lékařství na Veterinární a farmaceutické univerzitě v Brně. Studium měla o jeden rok delší než normálně, protože se jela vzdělávat v oboru medicíny drobných savců a exotických zvířat na soukromou kliniku v Mardidu v rámci programu ERASMUS plus. Od roku 2020 pracovala jako veterinární lékařka na klinice RPvet v Plzni, včetně pohotovostních služeb. O rok později se přidala do týmu veterinárních lékařů ordinace BoleVET.

 

VZDĚLÁNÍ

2004-2012: Masarykovo gymnázium Plzeň

Pregraduální praxe:

Během studia vysoké školy působila jako praktikantka ve veterinární ordinaci "U Tří Voříšků" (MVDr. Lucie Kulatá - později Špačková) a na veterinární klinice Jaggy Brno. Dlouhodobě působila jako praktikantka (a chvíli i vet. sestra) na veterinární klinice Jekl & Hauptman (doc. MVDr. Vladimír Jekl, Ph.D., DipECZM. MVDr. Karel Hauptman, Ph.D.). V průběhu posledního roku studia se pod vedením MVDr. Jekla zúčastnila mezinárodní soutěže kazuistik drobných savců, za kterou získala ocenění "čestné uznání."

2013-2020: Veterinární a farmaceutická univerzita Brno, Fakulta veterinárního lékařství

Postgraduální praxe:

8/2020-9/2021: veterinární lékařka na klinice RPvet Plzeň jako všeobecná veterinární lékařka malých zvířat se zaměřením na nemoci drobných savců

9/2021: veterinární lékařka ve veterinární ordinaci BoleVet s MVDr. Špačkovou

 

ZÁJMY

Skauting, turistika a vysokohorská turistika, cyklistika, sport všeho druhu, závěsná akrobacie, pečení

 

MOJE ZVÍŘATA

Potkaní tlupa 4 samiček, občasně 9 let stará kříženka